Menu Zavřeno

V roce 2016 jsme uskutečnili setkání dětí na Prašivé na motivy encykliky Laudato Si‘ papeže Františka o péči o náš společný domov, naši Zemi (pod názvem „SESTRA ZEMĚ VOLÁ KE MNĚ“). Jsme rádi, že letos na Prašivé přivítáme členy spolku Laudato Si, který vznikl v roce 2017 ve vesnici těsně sousedící s Vyšními Lhotami – v Nižních Lhotách. Na svém webu www.laudatosi.cz říkají: „Vidíme smysl v sebemenších krocích vedoucích k ochraně přírody a razíme heslo, že každý by měl začít u sebe.“

Letos na Prašivé nám členové spolku Laudato Si pomohou přemýšlet o vodě jako o nepostradatelném zdroji života pro všechny.

Na jejich stanovišti se dozvíte, kde všude je voda potřeba: kromě pití, vaření, koupání a praní prádla se bez vody neobejde ani výroba jídla a dokonce ani výroba obalů na jídlo. Věděli byste, kolik vody je potřeba například na výrobu jednoho hamburgeru?

Když se člověk dozví, kolik litrů vody za den spotřebuje, většinou ho to šokuje. Spolu s Laudato Si budeme přemýšlet nad způsoby, jak se dá s vodou šetřit a chovat se k ní s pokorou.